Expert Factor in Beard Transplantation

Sakal Ekiminde Uzman Faktörü

Sakal ekiminde uzman faktörü ne derece etki etmektedir? Erkeklerin en çok estetik çabaları saç ve sakallarında olmaktadır. Saç bakımı doğru yapılmaması durumunda ya da genetik özellikler nedeniyle saçlarda dökülmeler yaşanabilmektedir. Bu dökülmeler birçok etkenden kaynaklanmaktadır. Çözüm olarak da sakal ekimi son çare olmaktadır. Aynı zamanda yüzün bir kısmında ya da tamamında sakal çıkmama gibi sorunlar da olabilmektedir. Bu sorunlar da aynı saç ekiminde olduğu gibi sakal ekimi yapılarak da giderilebilmektedir.

Sakal ekiminde uzman faktörü

Sakal ekimi hazırlık aşamasında aynı saç ekiminde uyulması gereken kurallara uyulmalıdır. Mesela sigara ve alkolden mutlaka uzaklaşmak gerekmektedri. Uygulama öncesi iyi uyunmalıdır. Bunun gibi uygulamay kötü etki yapacak her şeyden kaçınılmalıdır. Uzmanın önerileri de mutlaka yerine getirilmelidir. Ardından kulak üzerinden alınacak olan saç kökleri bazı solüsyonlar yardımı ile beslenecektir. Ardından yüzde sakal olmayan yerlerde sakal kanalları açılmaktadır. Daha sonra bu kanallara sakal ekimi yapılmaktadır. Belirli bir süre sonra seyrek kalan bölgelere tekrar ekim yapılarak işlem tamamlanmalıdır. Bu sakal ekimi sonrası erkekler için özellikle günümüzde oldukça rağbet gören sakal estetiği sağlanmış olabilir.

Yüzdeki Yara İzlerinin Sakal Ekimi İle Gizlenmesi

Bazı olumsuz etkiler nedeniyle kişilerin yüzlerinde bazı izler ya da yaralar nedeniyle sakalsız bölgeler olabilmektedir. Mesela yara nedenine bağlı olarak sakal ekimi yapılarak bu olumsuz görüntünün kamufle edilmesi de mümkündür. Özellikle yanık nedeniyle oluşabilen sakalsız bölgelere sakal ekilme işlemi oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Başka yara izleri içinde bu işlem gerçekleştirilmektedir. Sakal ekim işlemi de tıpkı saç ekiminde olduğu gibi işinin ehli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi durumda görsel olarak düzgün çıkmayan sakallar beklentilerin uzağında kalmaktadır. Daha düzgün yapılmış olan operasyonel işlemlerde sonuç değişmektedir. Başarılı bir operasyonu erkek berberleri bile fark etmemektedir. Ülkemizde de çok yaygınlaşan sakal ekim işlemlerini gerçekleştiren, özellikle de büyükşehirlerde çok değerli işletmeler ve uzmanlar bulunmaktadır.