SAKAL EKİMİNDE UZMAN FAKTÖRÜ

SAKAL EKİMİNDE UZMAN FAKTÖRÜ

Erkeklerin en çok estetik çabaları saç ve sakallarında olmaktadır. Saç bakımı doğru yapılmaması durumunda ya da genetik özellikler nedeniyle saçlarda dökülmeler yaşanabilmektedir. Bu dökülmeler birçok etkenden kaynaklanabilir ki çözüm olarak da saç ekimi yapılabilmektedir. Aynı zamanda yüzün bir kısmında ya da tamamında sakal çıkmama gibi sorunlar da olabilmektedir. Bu sorunlar da aynı saç ekiminde olduğu gibi sakal ekimi yapılarak da giderilebilmektedir.

Sakal ekimi hazırlık aşamasında aynı saç ekiminde uyulması gereken kurallara uyulmalıdır. Mesela sigara ve alkolden uzaklaşmalı, uygulama öncesi iyi uyunmalı gibi uygulamayı yapacak uzmanın önerileri yerine getirilmelidir. Ardından kulak üzerinden alınacak olan saç kökleri bazı solüsyonlar yardımı ile beslenecektir. Ardından yüzde sakal olmayan yerlerde sakal kanalları açılır ve bu kanallara sakal ekimi yapılır. Geçecek olan belirli bir süre sonrası seyrek kalan bölgelere tekrar yapılarak işlem tamamlanabilir. Bu sakal ekimi sonrası erkekler için özellikle günümüzde oldukça rağbet gören sakal estetiği sağlanmış olabilir.

Yüzdeki Yara İzlerinin Sakal Ekimi İle Gizlenmesi

Bazı olumsuz etkiler nedeniyle kişilerin yüzlerinde bazı izler ya da yaralar nedeniyle sakalsız bölgeler olabilmektedir. Mesela yara nedenine bağlı olarak sakal ekimi yapılarak bu olumsuz görüntünün kamufle edilmesi de mümkündür. Özellikle yanık nedeniyle oluşabilen sakalsız bölgelere sakal ekilme işlemi oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Başka yara izleri içinde bu gerçekleştirilebilir. Sakal ekim işlemi de tıpkı saç ekiminde olduğu gibi işinin ehli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi durumda görsel olarak düzgün çıkmayan sakallar beklentilerin uzağında kalabilirken düzgün yapılmış olan işlemlerde ise erkek berberi tarafından dahi fark edilmeyen sonuçlar elde edilebilmektedir. Ülkemizde de çok yaygınlaşan sakal ekim işlemlerini gerçekleştiren, özellikle de büyükşehirlerde çok değerli işletmeler ve uzmanlar bulunmaktadır.