Success Rate Of Hair Transplant in Turkey

Saç Ekimindeki Başarı Oranı

Saç ekimindeki başarı oranı hakkında bilgi verelim. Ama daha önce hastayı saç ekimine götüren süreçlerden bahsedelim. Bu süreç saç dökülmesi ile başlamaktadır. Daha sonra bunun önü alınamazsa saç ekimi yaptırmak son çare olmaktadr.

Saç dökülmesi nedir?

Verici ve alıcı aynı kişi olduğu için saç ekimi işleminde başarı oranı oldukça yüksektir. Özellikle Fue yöntemi ile bu oran %100’e yakın rakamlarda seyretmektedir. Ayrıca aynı yumurta ikiziniz varsa ondan da saç nakli yaptırabilirsiniz. Ya da siz ona saç nakli için saç kökleri verebilirsiniz. Fakat böyle bir ihtimal yoksa alıcı olarak yalnız siz varsınız demektir. Ameliyat sonrasında ekim işlemi tamamlanınca, saç kendi karakteristik tüm özelliklerini kormaktadır. Kendi büyümü hızı ve renginde, kıvırcıklığı gibi olağan hallerini korumaktadır. Enjekte edildiği yerde gelişmeye devam eder. Plastik cerrahi ameliyatlar arasında saç ekimi ameliyatındaki başarı oranının bu kadar yüksek olmasının arkasında yatan sır şudur: dokular (saç kökleri) kişinin kendisine ait, 6-7 ay sonra hasta saçlarına kavuşur, verici saçlarının sağlıklı ve sık olması gibi faktörlere bağlıdır.

Kişinin, saçlarının sıklığı, sağlıklı olması, kıvırcık, siyah, sarışın, kumral yada ince telli olmasının başarıyı etkileyeceğini unutmamak gerekir. Ekim yaptırmak isteyen kişinin istekleri doğrultusunda süreç işlemektedir. Ayrıca yapılacak en iyi müdahaleler dahilinde operasyon yapılmaktadır. Tüm bunlar oldukça olumlu ise geriye kalan tamamen uzman cerrahın becerisine kalmıştır.

Antalya saç ekim merkezimizin saç ekimindeki başarı oranı

Ortalama olarak çoğu hastada 80000-150000 arasında saç kökü bulunmaktadır. Bu da günde 100-150 arasında saç dökülmesi yaşadığı anlamına gelmektedir. Gerekli gıdaların sağlıksız olarak alınması, hormonel olarak dengenin bozulması ve daha pek çok nedenden dolayı, saç kökleri ilk günlerdeki gibi işlevini yerine getiremez ve dökülmeye başlar. Bu tür sorunların oluşması durumunda, saç dökülmesi hızlanmaktadır. Saçlara uzun süre sahip olmak için vücut dengelerinizi bozmayacak şekilde dengeli beslenmelidir. Saçları güçlendirici bakım ürünlerine de dikkat etmek gerekmektedir. Bu tür konularda aksaklık olması durumunda kellik problemi ortaya çıkabiliyor. Antalya’daki sağlık kliniğimizde saç ekimi yapmaktayız. Bu tür problemlerinize tam çözüm üretmek için profesyonel ekibimiz ile tanışmanızı mutlaka öneriyoruz.