Does Hair Transplant Hurt?

Saç Ekimi İşleminde Acı Olur Mu?

Saç ekimi işleminde acı olur mu? Bu konuda bilgi verelim. Saçlarının eskisi gibi olmasını isteyen birçok birey umutsuzca çare arıyor. Saç dökülmesinde veya seyrelmesinde en sağlıklı tedavi yöntemi saç ekilmesi yöntemidir. Saç dökülmesi bazı bireylerde ciddi sorunlar teşkil edebiliyor. Bu sorunların en başında bireylerin kendilerini dış dünyadan soyutlaması gelir. Bunun olmasını da hiç kimse istemez.

Saç Ekimi İşleminde Acı Olmakta mıdır?

Bu nedenle ehliyetli kişilere saç ekimini yaptırmak en mantıklı çözüm olacaktır. Böylesi durumlarda soğukkanlı olup araştırmak en iyi yoldur. Saç ekilmesi temel amacı sağlam veya daha az deforme olmuş saç köklerini seyrelme görülen yere nakletmektir. Bu sayede nakledilen yerde tekrar saç çıkacak ve bireyler isteklerine kavuşacaklardır. Saç ekilmesi acısız bir tedavidir. Ancak unutmamanız gereken bir şey de saç ekilmesi olayının ufak çaplı bir cerrahi müdahale olduğudur. Her cerrahi müdahalede ufak acılar hissedilmektedir. Nitekim saç ekilmesi tedavisini gören bireylerde çok kısa süreli acılar hissederler. Ancak bu acıların büyüklüğü maksimum kan alınırken iğnenin deriye temasında verdiği hissiyat kadardır. Bunun altında olacağının da garantisini veriyoruz.

Neden Acı Hissetmiyorsunuz?

Saç ekilmesi acısı çok azdır. Bunun nedeni ise tedavinin en başında ilgili bölgelere lokal olarak uygulanacak anesteziden kaynaklanmaktadır. Bölgesel olarak hem alınan hem de yerleştirilen bölgeye uygulanan bu anestezi olmasaydı elbette dayanılmaz acılar meydana gelebilirdi. Bu nedenle saç ekimi yaptırırken anesteziye çok dikkat ettirmeniz ve bilinçli kişilerce yapılması tercih etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde sorunlar yaşayabilirsiniz.

Saç ekim tedavisi süresince yaşayacağınız tek acı anestezi iğnesinin maksimum 45 saniyelik acısıdır. Buna da her insan rahatlıkla katlanabilir. Anestezinin tamamen bünyenize nüfuz etmesinden sonra sadece kafanızda gıdıklanma hissedeceksiniz. Dergiler karıştıracak seans aralarında kahvenizi yudumlayacaksınız. Bu kadar rahat olduğunu anlatıyoruz ve tüm hastalarımız da doğruluyor. Her kim gelirse gelsin koltuğa oturduğunda tedirgin olsa dahi kapıdan çıkıp giderken yüksek mertebe özgüvenle çıkıyor. Kıssadan hisse saç ekiminden korkacak hiçbir şey yok. Tek yapmanız gereken tecrübeli bir ekiple çalışmak gerisi zaten kendiliğinden gelecektir. Şimdi siz de çok geç olmadan hayallerinizi süsleyen saçlarınıza sahip olmak için bir kliniğe başvurun.