Saç Ekimi İçin Uygun Zaman Ne Zamandır?

Saç Ekimi İçin Uygun Zaman

Her saç ekimi hastasının kafasını karıştıran ciddi bir problem saç ekimini ne zaman yaptıracağınız bilmemesidir. Bazı istisnalar haricinde dökülen saçları ekim yapılması gereken bir durumda olan her türlü kişiye saç ekimi yaptırması tavsiye edilmektedir.

Yaşı küçük olan kişilere saç ekimi tavsiye edilmeyip, saç mezoterapisi veya evde uygulanan bakım kürleriyle tedavi olması imkansız görünen hastalara için saç ekimi bir zorunluluktur. Saç ekimi uzmanları için en doğru zaman saçları dökülmüş olan kişinin araştırmalar yapmaya başladığı zamandır.

Saçları dökülen kişilerin doğru bir araştırma süresi ortalama olarak 2 haftadır. Bu süre içinde saç ekimi yaptırmayı düşünen kişi birkaç doktorla görüşebilir ve saç ekimi için araştırmalar yaparak bu operasyonun nasıl gerçekleşeceği hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olur.

Bazen hastalar özel işlerinden dolayı araştırma yapmaya başladıkları gibi bir saç ekimi uzmanıyla anlaşmak için zaman ayıramazlar. Fakat saç ekimi ihmale gelmeyen ve bir an önce tedavi edilmesi gereken bir durumdur.